«Книга - найкращий друг!» Саме під цим гаслом відбулися батьківські збори в групі молодшого віку «Колобок» ДНЗ №1 «Зірочка» . Під час заходу вихователь Омельченко Ю.С. ознайомила батьків із функцією дитячої книги у сім’ї, пояснила значення дитячої літератури для всебічного розвитку дитини, охарактеризувала наслідки нехтування книгою. В.о. завідувача Горбунова О.В. розкрила деякі шляхи формування читацького інтересу у дітей в родині та ознайомила з напрямками сучасної дитячої літератури.


Театрально-декораційне мистецтво — сукупність видів та засобів мистецтва що допомагають створювати зоровий образ вистави, розкривати її зміст, виражати та посилювати емоційний вплив на глядача. Враховуючи це, в рамках проекту «Театр власноруч» (автор проекту Омельченко Ю.С. ) під керівництвом Горбуновой О.В. вібулося друге заняття на якому педагоги виготовили декорації до казок з підручного матеріалу.


22 квітня вся планета святкує День Землі. Цей день вважається символічним оберігом нашого спільного дому, нашої планети. З цієї нагоди в ДНЗ№1 «Зірочка» з метою виховання в дітей любові, доброти, почуття патріотизму, формування почуття відповідальності за майбутнє нашої планети, відбувся тематичний захід «Збережемо Землю для життя»


З приходом весняно-літнього періоду складаються небезпечні умови для життєдіяльності дітей . Це вимагає посилення організаційної, виховної та профілактичної роботи щодо попередження небезпечних ситуацій серед вихованців та їх батьків. З цією метою педагоги ДНЗ №1 «Зірочка» провели консультативно - роз яснювальну роботу серед батьків вихованців щодо їх особистої відповідальності за збереження життя і здоров я дітей.


З метою комплексної підготовки до весняно- літнього періоду 2019 року, святкування Великодня та забезпечення належного стану території ДНЗ до Дня Довкілля в ДНЗ№1 «Зірочка» проведено щорічну акцію «Живемо з користю».

До доброї справи залучились усі учасники освітнього процессу. Батьками вихованців було придбано культурні рослини для висадки на території закладу. Працівниками висаджено кущі троянд, перекопано клумби, на яких висіяно насіння квітів. Педагогами проведено комплекс заходів, спрямованих на виховання екологічної свідомості дітей


В рамках забезпечення наступності між початковою ланкою освіти та дитячим садком 19.03.2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбувся круглий стіл, під час якого вчителі ЗОШ №4 та ліцею «Гармонія» разом з вихователями обговорили питання організації освітнього процесу за програмою «Впевнений старт» та підготовки дітей старшого дошкільного віку до майбутнього навчання в НУШ.


21 лютого в день рідної мови вихователь ДНЗ №1 «Зірочка» групи середнього віку Берсеньова І.Ю. провела тематичне заняття «Мова наша солов’їна». Під час заняття вихователь ознайомила вихованців з творами українських письменників, які писали для дітей. На прикладах віршів Лесі Українки діти відчули милозвучність і багатство мови нашого народу. Малюки виготовили смайлики, які заохочують всіх не тільки вивчати українську мову, а й спілкуватися нею.


 

21.02. 2019р. в день рідної мови вихователь старшої групи Полякова Ю.Р. познайомила дітей з «Казкою про мову». Рідна мова – найбільше багатство людства, яке не відчуєш рукою, не побачиш оком, його потрібно відчувати. Саме тому вихованці не тільки послухали казку, а й пережили її , виступаючи в ролі героїв. Під час дійства до дітей приходить почуття гордості за мову, розуміння необхідності берегти цей неоціненний скарб.


Розвиток емоційної сфери – один із факторів психічного здоров’я дітей дошкільного віку, який пов’язаний з психологічним і соціальним благополуччям дитини. Готуючи дітей старшої групи до подальшого навчання в НУШ, педагоги повинні навчити їх «співпрацювати» зі своїми емоціями та розуміти причини їх виникнення. Саме тому практичний психолог ДНЗ №1 «Зірочка» Михайлова Н.М. на заняттях використовує посібники та дидактичні ігри, за допомогою яких діти пізнають себе та свій настрій, підвищують самооцінку та вчаться контролювати свої емоції.


Сенсорний розвиток дитини - невід’ємна частина розвитку дитини в дошкільному віці. Саме тому в ДНЗ №1 «Зірочка» з 20.02. - 31.02. 2019 року проводився тематичний тиждень «Сенсорний розвиток дитини дошкільного віку». Вихователі всіх вікових груп та практичний психолог на заняттях і при індивідуальній роботі використовували дидактичні ігри та посібники, за допомогою яких розвиваються сенсорні відчуття дитини та дрібна моторика рук.


Формувати національне мислення і свідомість потрібно починати з найменшого віку, тому , продовжуючи тему Соборності нашої держави, вихователь Чегодаєва В.В. в групі раннього віку провела заняття «Українці ми маленькі». До малят завітали вихованці старшої групи, які ознайомили дітей зі святом Соборності та Державною символікою України.З метою популяризації сучасних підходів до реалізації виховної роботи національно-патріотичного напрямку та обміну досвідом серед навчальних закладів Донецької області педагогічний колектив ДНЗ№1 «Зірочка» взяв участь в обласному конкурсі презентацій з національного виховання «Національне виховання – майбутнє держави» та посів ІІІ місце.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011523135101

 


14.01.2019 в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшла розвага «В гостях у Маланки і Василя», під час якої діти познайомилися з народними традиціями зимових свят. Разом з народними героями вихованці співали щедрівки, водили Козу, грали в народні ігри, тим самим залучаючи дітей до духовних цінностей та надбань народної культури.

Напередодні Свята Різдва Христового в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося святкова вистава, героями якої були Господар та Господиня, до них завітали маленькі колядники, які співали різдвяні пісні, вітали всіх щирими побажаннями. Діти поринули у атмосферу чарівного свята, народних традицій та обрядів та дізналися про народження Ісуса Христа. Святковий настрій вирував у закладі під час усього дійства.


До Різдва всі завжди починають готуватися заздалегідь: купують або виготовляють подарунки, готують пригощання, розучують пісні, ігри, вірші. Ось і вихованці ДНЗ №1 «Зірочка» почали готуватися до цього світлого свята. Найменшим дітям вихователь Сіряк В.В. з метою відродження традицій нашого народу розповіла чарівну казку про народження маленького Ісуса. А діти старшої групи разом з вихователем Берсеньовою І. Ю. виготовили різдвяних ангелів, якими прикрасили ялинку дитячого садка.

 


Сьогодні діти старшої групи здійснили подорож на північний полюс до Дідуся Мороза. Там вони зустрілися з казковими персонажами, грали, співали новорічні пісні та водили хороводи. В подарунок малюки отримали святковий настрій та солодкі подарунки.


28.12.2018. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося новорічне свято для дітей групи середнього віку. Вихованці підготували для гостей новорічні пісні, вірші та хороводи. Разом з казковими персонажами грали та вітали всіх з новорічними святами.


За участь в міському конкурсі-виставці агітаційних 3D листівок «Зроби крок до щасливого дитинства» колектив ДНЗ №1 «Зірочка» нагороджений грамотою Відділу освіти Мирноградської міської ради в номінації «Креативний дизайн».


Сьогодні в групі молодшого віку відбулася новорічна вистава «Пригоди маленької дівчинки». Діти виступили казковими героями та з головною героїнею подорожували новорічним лісом. Всі присутні отримали святковий настрій, казкові емоції та незабутні враження.


27.12.2018р. до найменших вихованців ДНЗ №1 «Зірочка» прийшла новорічна казка. До малят завітали казкові герої, які привітали всіх присутніх зі святом. Діти підготували вірші, пісні, таночки, водили хороводи та грали в веселі ігри, а також отримали гарний настрій і солодкі новорічні гостинці.


20.12.2018р. в ДНЗ №1 «Зірочка» спеціалісти «Інклюзивно-ресурсного центру» провели тренінг для педагогів на тему «Вікові особливості мовленнєвого розвитку дитини». Вихователі отримали практичні поради та рекомендації для роботи з мовленнєвого розвитку вихованців дошкільного віку.1


Доброю традицією в роботі педагогічного колективу ДНЗ №1 "Зірочка ” стало проведення для дітей святкових дійств з нагоди дня Святого Миколая. Це перше з низки новорічних свят, яке дарує дітям подарунки та відчуття передноворічної атмосфери. 

Ось і сьогодні діти радо зустрічали довгоочікуваного гостя Миколая, якому розповідали про свої добрі вчинки, гарну поведінку, читали вірші, співали про нього пісеньки. За що і отримали винагороду.


Зима - чарівна пора року, яка переносить в святкову атмосферу казки. Казка завітала і в наш дитячий садок. Вихованці ДНЗ №1 «Зірочка» разом з батьками створили виставку новорічних поробок та виробили рукавички для Дідуся Мороза. Всі постаралися на славу, кожна робота унікальна по-своєму, створена з фантазією та креативом. Дякуємо родинам вихованців за участь в новорічній виставці.


Колектив ДНЗ №1 «Зірочка» взяв участь в благодійній акції до Дня святого Миколая. З метою збереження , розвитку національних традицій та прищеплення вихованцям доброти, милосердя, розуміння допомагати тим, хто цього потребує, батьки та діти зібрали подарунки для вихованців дитячих закладів м. Мар’їнки. Діти старшої групи виступили в ролі Миколая та відправили подарунки для маленьких мешканців Мар’їнського району.

 


Протягом вересня педагогічний колектив спрямовував свою діяльність на питання безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу, а саме «Безпеки дорожнього руху». Вихователі всіх вікових груп проводили тематичні бесіди, заняття, екскурсії до пішохідних переходів, переглядали відеоролики з питань безпеки дорожнього руху.


З метою ознайомлення дітей з творчою діяльністю корифея українського театру 24.09.2018р. з вихованцями старшої групи ДНЗ № 1 «Зірочка» вихователем Зайдуліною Ю.Р. було проведено заняття на тему: «Історія життя відомого драматурга І.Карпенко- Карого»


22.09. 2018 педагогічний колектив ДНЗ№1 «Зірочка» взяли  участь у святкуванні «Мирноградської осені»! Наш садок представляв Кіровоградську область, яка славиться шепотом різнотрав’я сонячного степу,  яка є серцем України, яка є Батьківщиною видатного українського драматурга Івана Карпенко- Карого.


Театралізована діяльність є джерелом розвитку почуттів, глибоких переживань і відкриттів дитини, залучає її до духовних цінностей. Це - конкретний, зримий результат.    Керуючись цими поняттями, музичний керівник Кузнецова Н.Г. використовує театралізовані заняття з дітьми дошкільного віку, які розвивають емоційну сферу дитини, примушують її співчувати персонажам, співпереживати подіям.

З 10.09.2018 по14.09.2018 з метою поглиблення розуміння питань миру в ДНЗ№1 «Зірочка» відбулися заходи з нагоди Дня Миру. 

  Під гаслом «Право на мир - 70 – та річниця Загальної декларації прав людини» педагоги задіювали дітей  у різних видах діяльності: перегляд вистави лялькового театру «Кожна дитина заслуговує на мир», проведення тематичного заняття   на тему «Символ миру» та  колективної  роботи  з малювання «Ми за мир».

  Не залишились осторонь і батьки вихованців. Вони висловлювали свої думки з приводу  виховання підростаючого покоління щодо збереження миру на Землі та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги.


Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Це добре розуміють міський голова Брикалов О.Л. та депутатський корпус міста Мирнограда. Одним із свідчень цього стала подарунки малюкам до Міжнародного Дня захисту дітей.

Педагогічний колектив та вихованці ДНЗ висловлюють найтепліші слова подяки.


З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей педагогічний колектив ДНЗ№1 «Зірочка» взяв участь у відкритій виставці українських композицій, які розкривали традиції нашого народу. 

Педагоги представили українську народну казку «Колосок», тому що найголовнішою традицією українців було виховання працелюбності у дітей.


З метою залучення батьків до навчально-виховного процесу, активної співпраці у вихованні та навчанні дітей, підвищення уваги до потреб своєї дитини, формування педагогічної свідомості батьків; підвищення іміджу дитячого садка 31 травня 2018 року у дошкільному навчальному закладі № 1 «Зірочка» відбувся День відкритих дверей .

Батьки мали змогу ознайомитися з правилами прийому в дитячий заклад та його традиціями. Педагогічний колектив показав свою роботу та досягнення дітей за навчальний рік.


25.05.2018р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося випускне свято. Діти здійснили подорож до Квіткового міста, де зустрілися з Незнайком та його друзями. Під час свята кожен випускник показав свої уміння та навички, які вони здобули в дитячому садку. Ми побажаємо випускникам щасливої дороги у самостійне, доросле життя.


22.05.2018 відбулося заняття гуртка для батьків з декоративно - прикладного мистецтва на тему : «Чарівна стрічка».

Керівник гуртка Горбунова О.В. ознайомила гуртківців з історією виникнення мистецтва декорування виробів свого народу та інших народів світу шовковими стрічками; навчила практичній роботі з технології виготовлення декоративних прикрас із шовкових стрічок.


17 травня в дошкільному навчальному закладі № 1 «Зірочка» святкували Всесвітній день вишиванок.

У цей день було організовано та проведено цікаве дійство за участю дітей та дорослих нашого закладу. Працівники і дошкільнята одягнулись у вишиванки і станцювали святковий флешмоб . Тим самим продемонстрували, що і вихованці ,і педагоги налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.


З нагоди Міжнародного дня сім’ї 15.05.2018 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшло родинне свято «Тато, мама, я – наша дружня сім’я».

В заході прийняли участь сімейні команди, які змагалися в танцювальних, спортивних та літературних конкурсах. Учасники отримали почесні грамоти, а також море позитивних емоцій та вражень.


14.05.2018 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбувся круглий стіл з представниками батьківського комітету закладу, присвячений Дню сім’ї. Під час заходу присутні спілкувалися на теми: «сім’я», «родинні стосунки». 

Практичний психолог Н.М.Михайлова провела практичні вправи, які допоможуть матусям у вихованні дітей та збереженні гармонійних сімейних відносин.


Традиційно в другу неділю травня Україна святкує День матері, з цієї нагоди 14 травня вихованці нашого закладу дарували своїм матерям квіти, святкові листівки, робили подарунки власними руками, присвячували мамам пісні та вірші. Тим самим діти показали, яку важливу роль матусі відіграють у їх житті.З метою здійснення заходів, спрямованих на дії учасників освітнього процесу, під час виникнення можливих надзвичайних ситуацій, в ДНЗ 11.05.2018р. було організовано і проведено відпрацювання планових практичних дій евакуації.

Після отримання сигналу про евакуацію працівники у найкоротший строк вивели дітей найбезпечнішими евакуаційними шляхами з будівлі. Усі дії учасників тренування були врівноваженими та злагодженими.


З метою формування свідомого ставлення дітей до гігієнічних процедур, розуміння їхнього значення для здоров’я; закріплення знань щодо догляду за власним тілом, використовуючи необхідні засоби; узагальнення уявлення дітей про предмети гігієни та середовище існування мікробів, в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, вихователь Мітран С.І. провела інтегроване заняття в групі старшого віку на тему : «Звідки беруться мікроби».


«Обережно незнайомці!» - це тема заняття, яке відбулося сьогодні в групі середнього віку в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності. 

Вихователь Зайдуліна Ю.Р. ознайомила вихованців з основними правилами особистої безпеки під час зустрічі з незнайомими людьми на вулиці; закріпила навички правильної поведінки, коли дзвонять у двері або по телефону.


 

Продовжуючи освітню роботу з основ безпеки життєдіяльності, темою сьогоднішнього дня в групах раннього та молодшого віку стали «Їстівні та отруйні гриби».

Вихователі Богодух Н.М. і Сіряк В.В. ознайомили дітей з видами грибів та пояснили правила поводження з ними в природі.


10.05.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка», в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності ,відбувся батл між батьками вихованців груп старшого та середнього віку, під час якого вони висловлювали свою думку та імпровізували щодо корисних і небезпечних предметів для дитини.


08.05.2018 в ДНЗ №1 «Зірочка» в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності вихователем – методистом О.В. Горбуновою та медичною сестрою Г.С. Павлюченко був проведений тренінг для батьків та педагогів на тему: «Як створити безпечний простір для дитини». 

Метою заходу було розширити знання з питань дотримання безпеки життєдіяльності дітей; познайомити з різними формами профілактичної роботи щодо формування у дошкільників безпечної поведінки та закріпити знання присутніх щодо надання долікарської допомоги.


08.05.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка» відбулося засідання постійно-діючого семінару для практичних психологів міста на тему: «Кольоротерапія як засіб корекційної роботи з дітьми дошкільного віку».

Практичний психолог Н.М. Михайлова нагадала присутнім про задачі та форми роботи з кольоротерапії та поділилася власним досвідом з цієї теми.


08.05.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка» відбулося засідання постійно-діючого семінару для практичних психологів міста на тему: «Кольоротерапія як засіб корекційної роботи з дітьми дошкільного віку».

Практичний психолог Н.М. Михайлова нагадала присутнім про задачі та форми роботи з кольоротерапії та поділилася власним досвідом з цієї теми.В рамках двомісячника з підготовки населених пунктів до весняно- літнього періоду протягом тижня в ДНЗ №1 «Зірочка» були проведені роботи з благоустрою території.

Колективом та батьками закладу були висаджені зелені насадження, а також пофарбовано обладнання на дитячих майданчиках.


До Міжнародного дня Землі у нашому дошкільному закладі відбулася екологічна розвага для дітей дошкільного на тему: «Кольорова планета Земля».

Метою заходу було: розказати вихованцям про флору і фауну нашої планети , про цінність води для людини, про необхідність збереження усього живого довкола; виховувати любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, викликати почуття відповідальності за майбутнє нашої Землі; 

спонукати дітей цінувати нашу планету й піклуватися про неї, а Земля віддячуватиме нам своєю щедрістю ще багато століть поспіль.Продовжуючи роботу над збереженням навколишнього середовища, з нагоди Дня Довкілля, вихователі груп середнього віку Зайдуліна Ю.Р. та старшого віку Мітран С.І. провели для дітей екскурсію до пам'ятника героям ВВВ. Дітлахи зібрали сміття та поклали свіжі квіти, адже охорона довкілля - це не тільки турбота про дику природу, а й збереження культурної спадщини: історичних об'єктів, пам 'ятників історії.


До Дня Довкілля, 20.04.2018 вихователь групи молодшого віку Сіряк В.В. провела заняття на тему: «Охорона довкілля – справа кожного». Діти під час заняття розширили свої знання про природу; ознайомилися із поняттям «екологічні знаки», «охорона довкілля» та закріпили правила поведінки у природі.


Для поширення знань батьків вихованців щодо екологічного виховання, вихователь групи раннього віку Омельченко Ю.С. розповсюдила інформаційні буклети, в яких зазначила : основні закони охорони природи, поради «Як стати другом та захисником навколишнього середовища» та перлини народної мудрості, котрі батьки можуть використовувати в екологічному вихованні дитини.


19.04.2018 р. вихователь - методист О.В. Горбунова провела для вихователів педагогічну годину на тему: «Від екології простору до екології душі», головною метою якої було закріпити знання педагогів про завдання , форми, методи та прийоми роботи з дітьми з екологічного виховання.


З нагоди Дня Довкілля, 17.04.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка», відбулася акція «Посади квітку».

Діти , груп старшого та середнього віку, разом з вихователями висаджували трав'янисті рослини, які будуть прикрашати територію нашого садка.


"17 квітня — День пожежної охорони!" З цієї нагоди в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулася лялькова вистава « Пригоди Сірника у лісі». 

Діти, разом з героями, повторили правила користування електроприладами, закріпили уявлення про небезпечні ситуації і способи поведінки у них, підвищили знання про основні якості професії пожежника.

Всі малята отримали не тільки корисну інформацію, а й масу задоволення.


Зелений - це колір спокою, гармонії до всього живого, а також природи, яка пробуджується навесні. 

13 квітня в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшов «Зелений день». 

Вихователі всіх вікових груп підібрали для дітей цікаві завдання, пов’язані з цим кольором, а практичний психолог Н.М. Михайлова занурила всіх присутніх у світ «зеленої уяви та творчості».


З нагоди Дня працівників ракетно-космічної галузі України 12.04.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка» вихователі всіх вікових груп підготували заходи, під час яких діти закріпили назви планет, розширили свої уявлення про різноманітність об’єктів небесної сфери та ознайомились з професією космонавт. Вихованці дізналися про політ у космос першого українського космонавта Леоніда Каденюка.


05.04.2018 в ДНЗ № 1 «Зірочка» відбулося заняття гуртка для батьків з декоративно-прикладного мистецтва, присвяченого великоднім святам.

Під керівництвом вихователя-методиста О.В. Горбунової гуртківці виготовили декоративні підставки з фетру для пасхальних яєць «Півник».


05.04.2018 з нагоди Великодня в ДНЗ№1 «Зірочка» відбулася розвага «Великодні пригоди зайченят». В ході розваги діти закріпили знання про історію виникнення свята та традиції його святкування. Під час виконання віршів, хороводів, пісень вихованці старшої та середньої групи показали свої музичні здібності. Проведення розваги сприяло вихованню у дітей інтересу до звичаїв та традицій українського народу.


Блакитний – це колір креативності та розвитку уяви.

 

29.03.2018р. в ДНЗ №1 «Зірочка» в «блакитний день» в групах панувала атмосфера творчості та натхнення. Вихователі підібрали для дітей цікаві завдання, пов’язані з предметами цього кольору, а практичний психолог Михайлова Н.М. познайомила педагогів з впливом блакитного кольору на людину.


З нагоди Міжнародного дня театру, 27 березня в ДНЗ№1 «Зірочка» відбувся тематичний день. Вихователі всіх груп провели бесіди з дітьми про театр, ознайомили з правилами поведінки в ньому та розкрили значення театру в житті людини. Діти старшої та середньої групи підготували для маленьких вихованців театралізовану виставу «Коза- Дереза». 

Глядачі отримали багато позитивних емоцій і вражень.

 


 

23 березня в рамках акції «Щаслива родина» громадським інспектором з охорони дитинства Ю.С. Омельченко з батьками вихованців пільгової категорії був проведений тренінг «Шлях до серця дитини» .

Під час заходу батьки не тільки підвищили обізнаність щодо особливостей виховання дітей дошкільного віку, а й отримали відповіді на питання з соціального захисту сімей різних пільгових категорій.


  З метою підвищення рівня знань вихователів щодо використання народних казок у формуванні моральних якостей та духовних цінностей у дітей молодшого віку; закріплення основних понять та завдань морального виховання у роботі з дітьми в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося методичне об'єднання для вихователів груп молодшого дошкільного віку на тему: «Формування моральних якостей та духовних цінностей шляхом використання українських народних казок».