Інформація про День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

І. Вступ

Щороку 29 серпня в Україні буде відзначатися День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Нове офіційне державне свято встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621/2019 «Про День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» із метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві.

До 2019 року 29 серпня відзначалося як  народний День пам’яті захисників України. Саме цього дня 2014 року українські війська виходили з іловайського оточення по так званому “зеленому коридору”, зазнавши найбільших втрат через дії регулярної армії Росії.

За даними Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, загальна кількість контингенту РФ становила 3,5 тис. чоловік особового складу, 60 танків, 320 БМД і БМП, 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.

Путінський “зелений коридор” став для наших військових, передусім для добровольчих батальйонів, справжньою “дорогою смерті”. В цілому за весь період боїв за Іловайськ, із 7 серпня по 30 вересня, за офіційними даними, загинули 366 українських військових, 429 було поранено, 128 потрапили у полон і 158 зникли безвісти.

 

ІІ. Історична довідка (за інформаційно-довідковими матеріалами щодо хронології подій 2014–2019 років, які відбувалися в Автономній Республіці Крим та під час проведення антитерористичної операції /  операції Об’єднаних сил на Сході України, підготовленими Науково-дослідним центром воєнної історії Національного університету оборони України імені Івана Черняховського)

 

«Протягом травня–вересня 2014 року сили антитерористичної операції провели більше 40 операцій, звільнили понад дві третини окупованих територій, понад 100 населених пунктів Донецької та Луганської областей   <…> Створилися передумови для успішного завершення збройного конфлікту на Сході України.

У серпні 2014 року, усвідомивши наближення краху проекту “Новоросія”, військово-політичне керівництво Російської Федерації вдалося до введення регулярних військ на територію східної України. Це призвело до продовження збройного конфлікту, посилення руйнації інфраструктури регіону, значного зростання кількості жертв серед військових та цивільного населення.

У ніч з 24 на 25 серпня 2014 року ситуація в районі АТО кардинально змінилася. Після потужного артилерійського удару з території Росії, у якому було задіяно близько 200 одиниць артилерії, російські підрозділи приховано вторглися на територію України. Російські військовослужбовці, як і під час кримських подій, не мали документів та розпізнавальних знаків на обмундируванні і військовій техніці. Державний кордон перетнули вісім багаточисельних загонів збройних сил Російської Федерації, які швидко просунулись у напрямку Іловайська та Луганська. Ще кілька подібних груп перейшли кордон поблизу Новоазовська в напрямку Маріуполя.

Факт вторгнення було підтверджено 26 серпня 2014 року після захоплення у полон 11 військовослужбовців 98-ї повітрянодесантної дивізії ЗС РФ (м. Кострома). З часом вдалося встановити, що на територію Донецької та Луганської областей зайшли підрозділи збройних сил Російської Федерації, зокрема зі складу 19-ї окремої мотострілецької бригади, 7-ї та 76-ї повітрянодесантних дивізій, 31-ї та 56-ї окремих десантно-штурмових бригад, 64-го полку морської піхоти Північного флоту.

Особливого резонансу в суспільстві набула Іловайська трагедія (24 29 серпня 2014 року). Після вторгнення російських військ українські війська в Іловайську опинилися в оточенні і чотири доби вели запеклі бої з окупантами. Для деблокування оточеного в районі Іловайська угруповання чисельністю близько 1,2 тис. бійців було підготовлено резерв кількістю до 2 тис. осіб. З урахуванням обстановки, що склалася, було ухвалено рішення провести операцію 12 вересня 2014 року, але через потужний вогневий вплив противника під Іловайськом вивести українські підрозділи довелося раніше від запланованого терміну. Під гарантії російської сторони вихід з Іловайська був призначений на ранок 29 серпня і передбачав рух у колонах двома маршрутами. Однак російські військові із засідок розстріляли колони на відкритих ділянках доріг. Дії військових Російської Федерації під Іловайськом кваліфікуються прокуратурою України як військовий злочин: 366 українських вояків загинули, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 128 опинилися у полон.

Після вторгнення російських військ підрозділи сил АТО із боями були відведені на північ від Луганська (30-31 серпня 2014 року). Для зупинення подальшого наступу російських військ на Маріуполь 2 5 вересня 2014 року підрозділи Високомобільних десантних військ провели рейдові дії у районі населених пунктів Комсомольське (тепер – Кальміуське), Тельманове (тепер – Бойківське), Новоазовськ. Вони продемонстрували російському керівництву, що у складі сил і засобів, залучених до проведення АТО, є достатній резерв, спроможний уразити агресора, зірвати його плани з оточення та захоплення Маріуполя. Замисел противника пробити “південний коридор” до Криму було зірвано.

Поступово сили АТО стабілізували лінію зіткнення і не допустили подальшого просування російських окупаційних військ у глибину української території, втримали важливі населені пункти – Станицю Луганську, Щастя, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Дебальцеве, Артемівськ (Бахмут), Слов’янськ і Маріуполь».

 

ІІІ. Спогади та персоналії

Юрій Віталійович Матущак

Народився 15 лютого 1987 р. у м. Донецьк. Закінчив  історичний факульт Донецького національного університету. Був засновником та головою Донецької обласної молодіжної громадської організації «Поштовх», громадським активістом.

Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу у складі батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Дніпро-1” з Іловайського котла т.зв. “зеленим коридором” на дорозі поміж с. Новокатеринівка та х. Горбатенко. 3 вересня 2014 р. тіло Матущака Ю.В. разом з тілами інших загиблих в Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК.

 

В’ячеслав Володимирович Макаренко

Народився  27 вересня 1987 р. у м. Сніжне Донецької області. Навчався в Донецькому національному університеті.

Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу у складі батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Дніпро-1” з Іловайського котла т.зв. “зеленим коридором” на дорозі поміж с. Новокатеринівка та х. Горбатенко. 2 вересня тіло Макаренко В. В. разом з тілами 87 інших загиблих в Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі м. Запоріжжя, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. Перепохований 28 жовтня 2015 р.

Зі спогадів Сергія Шапошніка

«Багато хлопців з інститутів прийшли, необстріляні. Патріоти вони були до глибини душі, такі, що мені ще далеко до них. А ось вояки... Я два роки у прикордонних військах прослужив, сержант. Беручи гранатомет до рук, не читав, що на ньому написано. У нас учитель української мови був В’ячеслав Макаренко із Сніжного. Закінчив інститут, історію України знав прекрасно. Взяв підствольник, показав йому, що потрібно робити. Він потім тішився тим підствольником, як мала дитина. На жаль, загинув під Іловайськом.

…Поранені, контужені, обсмалені, стікаючи кров’ю, ми лежали з Олексієм [товариш Сергія] у лісосмузі, сподіваючись на порятунок. Вирішили, що я поповзу шукати своїх. Але не розрахував сил, за кілька сотень метрів знепритомнів. Перед тим устиг зателефонувати рідним, жінці, попрощатися з ними і, відчуваючи, що можу потрапити в полон, викинув мобілку».

 

 

   23.08.2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося урочисте дійство «Ми діти твої, Україно!» Маленькі українці  в національних костюмах від усього серця вітали  свою Батьківщину зі святом.   Діти з великим задоволенням  подарували всім присутнім запальні українські таночки . Вихованці читали вірші про рідну землю, її символи, співали пісні про її красу та бажали миру та процвітання нашій державі.


З метою виховання патріотичних почуттів   до своєї країни в групі молодшого віку «Сонечко» відбулося тематичне заняття з елементами музикотерапії «До України – неньки серцем пригорнуся».  В ігровій формі вихователь Сіряк В.В та музичний керівник  Безручко  А.Ю. ознайомили вихованців з державними символами нашої країни.  З великим задоволення малюки виконували народні таночки під запальні українські руханки, декламували вірші та грали в народні ігри. 


   З метою  поглиблення уявлень дошкільників про традиційне святкування Яблучного Спаса українським народом засобами театралізованої діяльності 19.08 2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшла лялькова вистава «Мішок яблук» . Святкова розвага сприяла вихованню  чуйного  ставлення у дітей один до одного, щедрості та    покращенню емоційного настрою вихованців. 


     З метою виховання любові та дбайливого ставлення до природи рідного   краю, розвитку екологічних навичок у дітей дошкільного віку 16.08.2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулася екологічна розвага « В гості до Матінки - Природи». Під час заходу герої  спонукали  вихованців до розуміння економічного використання природних ресурсів та вміння  проявляти   доброту та милосердя до всього живого.

 

 

 


Успіх молодого спеціаліста залежить від творчого та компетентного педагога – наставника. В цьому році в ДНЗ №1 «Зірочка» почали працювати три молодих педагога. Вихователь Омельченко Ю.С. та психолог Михайлова Н.М. надають консультативну та практичну  допомогу молодим спеціалістам у питаннях організації режимних моментів, освітньої діяльності, скеровують роботу  з батьками вихованців.


09.08.2019р. вихованці ДНЗ №1 «Зірочка» перетворилися на  справжніх «шукачів скарбів». Разом із загадковим піратом діти переходили від станції до станції, де їх зустрічали казкові герої. Справжнім сюрпризом для всіх учасників квесту було знаходження піратської скрині, в якій всіх малюків чекав «солодкий скарб».


Серед важливих проблем сучасності, що турбують людство, особливо виділяються питання вирішення  екологічних проблем та становлення  нових життєвих цінностей. З метою розуміння  і формування екологічної свідомості   дітей дошкільного віку 05.08.2019 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбувся тренінг  для вихователів «Екологія та економіка сталого розвитку в ДНЗ». Вихователь-методист Михайлова Н.М. ознайомила присутніх з основними принципами сталого розвитку в ДНЗ, а саме усвідомлення ощадливого споживання природних ресурсів, охорони навколишнього середовища , а також надання другого життя використаним речам. 


Інтернет - залежність – це явище, яке в останні роки набуло справді вражаючого розмаху. Особливо небезпечним воно є для дітей і підлітків, адже їм набагато складніше самостійно впоратися з потягом до онлайн - життя і вчасно зупинитися.  Все це відбувається навіть з найменшими вихованцями. Вихователі не можуть залишатися осторонь цієї проблеми і саме тому 29.07 2019 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшов тренінг «Безмежний простір Інтернету: плюси та мінуси». Вихователь Богодух Н.М. поінформувала присутніх  щодо  користі та шкоди  Інтернету для дітей дошкільного віку та надала рекомендації для розуміння цієї проблеми батьками вихованців.


      З метою вивчення і закріплення правил дорожнього руху, розширення знань дітей про кольори і принцип дії світлофора,  26.07.2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшла лялькова вистава «Дорожня абетка». Разом з веселими  звірятами малята  вчилися орієнтуватися на дорозі за допомогою дорожніх знаків, закріплювали  правила переходу вулиці  та розвивали вміння застосовувати набуті знання в житті. 

 


23.07.2015р. в ДНЗ №1 «Зірочка»  відбулася розвага  «День  Нептуна». Вихованці завітали у гості до  повелителя морів та океанів, де зустріли Русалоньку та  її веселих подружок - краплинок.  Під час дійства  діти брали участь у спортивно - розважальних конкурсах та отримали велику кількість позитивних емоцій та вражень.


  Настільні ігри для дітей дошкільного віку   не просто один з видів розваг, а важливий інструмент у розвитку емоцій, внутрішнього світу, розумових здібностей, пам’яті, сприйняття, мислення та  уваги. Саме тому вихователі ДНЗ №1 «Зірочка» провели  для малюків розвагу - квест «Чудовий світ настільних ігор». Кожен із казкових героїв підготував для вихованців цікаву гру, під час  виконання  завдання,  діти отримали не тільки досвід роботи  та взаємодії в колективі, а й задоволення від результату  та гарний настрій. 


12.07.2019 в ДНЗ №1 «Зірочка»  відбулася солодка вечірка  «Свято для ласунів».  Вихованці разом з казковими героями Іриской,  Чупу-чупсом  та Сластеною  танцювали, грали, жартували.   На прикінці  свята відбулась дегустація солодощів, яка припала  до смаку усім малюкам, адже  солодощі піднімають  настрій, проганяють  депресію і сприяють  виробленню гормонів щастя. 


   З метою   закріпити знання дітей про традиційне святкування українцями дня Івана Купала;   формувати почуття національної свідомості, виховувати почуття любові до рідного краю в ДНЗ №1 «Зірочка»  відбулося обрядове дійство  «На  Івана, на  Купала».

 

 Малята, разом з Мавкою та Бабою Ягою , прикрашали вербове деревце - Марену, співали купальських пісень, водили хороводи, грали в народні ігри, стрибали через вогнище, пускали вінки на воду, а також отримали масу позитивних емоцій.


Концепція дошкільного виховання в Україні  базується на історичному  підході  до патріотичного виховання дошкільників, а саме - активізує народознавство, українознавство. Педагоги ДНЗ №1 «Зірочка» планують свою роботу відповідно до концепції та надають перевагу вивченню народних  свят та розваг, бо дитина переймає від дорослих багатство мови, відчуття прихильності до духовності народу Залучення дітей до народної творчості, мистецтва, безпосередня участь в національних святах виховують у них моральні почуття, розвивають художнє світобачення, наповнюють емоційну сферу дитини радістю, піднімають настрій, формують естетичний смак.


     З метою  формування у дітей дружніх відносин, вміння спілкуватися та приходити один одному на допомогу вихователі ДНЗ №1 «Зірочка» Омельченко Ю.С., Сіряк В.В. та Богодух Н.М.  приготували  для дітей молодшого віку розвагу "У гості до Лунтіка».  Дійство відбулося  в теплій, доброзичливій атмосфері та сподобалося як вихованцям, так і їх батькам. 


З нагоди святкування Дня Конституції України 27.06.2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка»  відбулися виховні заходи патріотичного спрямування. Вихователь Брагинець Т.В.  провела з дітьми патріотично-правову ігротеку, де діти змогли перевірити свої уявлення про державу, її символи та знання українського фольклору.  Вихованці з великим задоволенням малювали на асфальті символи рідної країни та приймали участь у запальному флешмобі, передаючи свою любов та повагу до рідної країни. 


З нагоди святкування Дня Конституції України та з метою залучення педагогів до знання рідної культури, історії, розвитку творчого потенціалу педагогів, їх компетентності в питаннях національного виховання 24.06.2019р. в ДНЗ №1»Зірочка» відбувся брейн - ринг для педагогів «З Україною в серці». Під час заходу команди продемонстрували свою обізнаність з питань історичного минулого та сучасності нашої країни, відчули гордість за красу та велич нашої держави. 


  З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті  жертв війни в Україні в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулися заходи для дітей середнього та старшого дошкільного віку.  Вихователь  Богодух Н.М. провела  тематичне заняття «Завжди пам’ятаємо». Вихованці поклали квіти до пам’ятника та вшанували всіх загиблих у Другій світовій  війні.


  Подорож – це завжди цікаво, весело та корисно. 20.06.2019 р. вихованці ДНЗ №1 «Зірочка» здійснили подорож до загадкової Африки. Разом з казковими героями діти грали в рухливі ігри, змагалися в естафетах, виконували веселу зарядку. Під час розваги діти отримали веселий настрій та позитивний заряд енергії та бадьорості на весь день.


З метою збереження та зміцнення  здоров’я дітей в літній період в ДНЗ №1 «Зірочка» відбувся круглий стіл за участю педагогів та батьків вихованців  на тему: «Школа літнього відпочинку». Медична сестра закладу Павлюченко Г.С. та педагоги надали батькам рекомендації щодо основних правил безпечного відпочинку,здорового харчування та загартовування дітей влітку.


З нагоди святкування Дня батька 14.06 2019 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулася розвага «Мій тато – найкращий». Слова вдячності від дітей та педагогів прозвучали на адресу батьків. Веселі спортивні естафети, кумедні конкурси створили чудову атмосферу любові та гордості за своїх татусів.


З метою підвищення рівня професійної компетентності вихователів щодо шляхів зміцнення фізичного і психічного здоров’я вихованців та забезпечення оптимального рухового режиму дітей влітку 10.06.2019 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулася година спілкування на тему: «Шляхи активізації рухової діяльності дітей дошкільного віку в літній період».


Прогулянка в дитячому садку завжди цікава, а щоб зробити її корисною, вихователь Сіряк В.В. використовує різноманітні оздоровчі форми роботи з дітьми, застосовуючи, як природні фактори, так і нетрадиційні засоби роботи. Вони допомагають не тільки підняти настрій вихованцям, а й потурбуватися про зміцнення їх здоров’я в літній період.


11.06 2019 р. відбулася зустріч педагогів та батьків вихованців групи середнього віку ДНЗ №1 «Зірочка» за круглим столом «Виховуємо компетентну особистість». Під час заходу обговорювалися питання особливостей розвитку дитини середнього віку, який вважається одним із найголовніших етапів розвитку та становлення особистості . Результатом спільного обговорення пріоритетних напрямків розвитку сучасної дитини, було рішення батьків та педагогів працювати в наступному році за допомогою посібників для середньої групи за програмою «Впевнений старт».


Сьогодні двері ДНЗ №1 «Зірочка» відкрилися для випускників старшої групи, які запросили всіх на випускний бал «Прощальна гастроль». До дітей завітали «міми», які провели дітей до театру, де відбулася незабутня вистава, під час якої діти показали все, чому вони навчилися в стінах дошкільного закладу.

Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері. Ми бажаємо нашим випускникам успіхів у шкільному житті, а батькам – наснаги і мудрості!


«Книга - найкращий друг!» Саме під цим гаслом відбулися батьківські збори в групі молодшого віку «Колобок» ДНЗ №1 «Зірочка» . Під час заходу вихователь Омельченко Ю.С. ознайомила батьків із функцією дитячої книги у сім’ї, пояснила значення дитячої літератури для всебічного розвитку дитини, охарактеризувала наслідки нехтування книгою. В.о. завідувача Горбунова О.В. розкрила деякі шляхи формування читацького інтересу у дітей в родині та ознайомила з напрямками сучасної дитячої літератури.


Театрально-декораційне мистецтво — сукупність видів та засобів мистецтва що допомагають створювати зоровий образ вистави, розкривати її зміст, виражати та посилювати емоційний вплив на глядача. Враховуючи це, в рамках проекту «Театр власноруч» (автор проекту Омельченко Ю.С. ) під керівництвом Горбуновой О.В. вібулося друге заняття на якому педагоги виготовили декорації до казок з підручного матеріалу.


22 квітня вся планета святкує День Землі. Цей день вважається символічним оберігом нашого спільного дому, нашої планети. З цієї нагоди в ДНЗ№1 «Зірочка» з метою виховання в дітей любові, доброти, почуття патріотизму, формування почуття відповідальності за майбутнє нашої планети, відбувся тематичний захід «Збережемо Землю для життя»


З приходом весняно-літнього періоду складаються небезпечні умови для життєдіяльності дітей . Це вимагає посилення організаційної, виховної та профілактичної роботи щодо попередження небезпечних ситуацій серед вихованців та їх батьків. З цією метою педагоги ДНЗ №1 «Зірочка» провели консультативно - роз яснювальну роботу серед батьків вихованців щодо їх особистої відповідальності за збереження життя і здоров я дітей.


З метою комплексної підготовки до весняно- літнього періоду 2019 року, святкування Великодня та забезпечення належного стану території ДНЗ до Дня Довкілля в ДНЗ№1 «Зірочка» проведено щорічну акцію «Живемо з користю».

До доброї справи залучились усі учасники освітнього процессу. Батьками вихованців було придбано культурні рослини для висадки на території закладу. Працівниками висаджено кущі троянд, перекопано клумби, на яких висіяно насіння квітів. Педагогами проведено комплекс заходів, спрямованих на виховання екологічної свідомості дітей


В рамках забезпечення наступності між початковою ланкою освіти та дитячим садком 19.03.2019р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбувся круглий стіл, під час якого вчителі ЗОШ №4 та ліцею «Гармонія» разом з вихователями обговорили питання організації освітнього процесу за програмою «Впевнений старт» та підготовки дітей старшого дошкільного віку до майбутнього навчання в НУШ.


21 лютого в день рідної мови вихователь ДНЗ №1 «Зірочка» групи середнього віку Берсеньова І.Ю. провела тематичне заняття «Мова наша солов’їна». Під час заняття вихователь ознайомила вихованців з творами українських письменників, які писали для дітей. На прикладах віршів Лесі Українки діти відчули милозвучність і багатство мови нашого народу. Малюки виготовили смайлики, які заохочують всіх не тільки вивчати українську мову, а й спілкуватися нею.


 

21.02. 2019р. в день рідної мови вихователь старшої групи Полякова Ю.Р. познайомила дітей з «Казкою про мову». Рідна мова – найбільше багатство людства, яке не відчуєш рукою, не побачиш оком, його потрібно відчувати. Саме тому вихованці не тільки послухали казку, а й пережили її , виступаючи в ролі героїв. Під час дійства до дітей приходить почуття гордості за мову, розуміння необхідності берегти цей неоціненний скарб.


Розвиток емоційної сфери – один із факторів психічного здоров’я дітей дошкільного віку, який пов’язаний з психологічним і соціальним благополуччям дитини. Готуючи дітей старшої групи до подальшого навчання в НУШ, педагоги повинні навчити їх «співпрацювати» зі своїми емоціями та розуміти причини їх виникнення. Саме тому практичний психолог ДНЗ №1 «Зірочка» Михайлова Н.М. на заняттях використовує посібники та дидактичні ігри, за допомогою яких діти пізнають себе та свій настрій, підвищують самооцінку та вчаться контролювати свої емоції.


Сенсорний розвиток дитини - невід’ємна частина розвитку дитини в дошкільному віці. Саме тому в ДНЗ №1 «Зірочка» з 20.02. - 31.02. 2019 року проводився тематичний тиждень «Сенсорний розвиток дитини дошкільного віку». Вихователі всіх вікових груп та практичний психолог на заняттях і при індивідуальній роботі використовували дидактичні ігри та посібники, за допомогою яких розвиваються сенсорні відчуття дитини та дрібна моторика рук.


Формувати національне мислення і свідомість потрібно починати з найменшого віку, тому , продовжуючи тему Соборності нашої держави, вихователь Чегодаєва В.В. в групі раннього віку провела заняття «Українці ми маленькі». До малят завітали вихованці старшої групи, які ознайомили дітей зі святом Соборності та Державною символікою України.З метою популяризації сучасних підходів до реалізації виховної роботи національно-патріотичного напрямку та обміну досвідом серед навчальних закладів Донецької області педагогічний колектив ДНЗ№1 «Зірочка» взяв участь в обласному конкурсі презентацій з національного виховання «Національне виховання – майбутнє держави» та посів ІІІ місце.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011523135101

 


14.01.2019 в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшла розвага «В гостях у Маланки і Василя», під час якої діти познайомилися з народними традиціями зимових свят. Разом з народними героями вихованці співали щедрівки, водили Козу, грали в народні ігри, тим самим залучаючи дітей до духовних цінностей та надбань народної культури.

Напередодні Свята Різдва Христового в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося святкова вистава, героями якої були Господар та Господиня, до них завітали маленькі колядники, які співали різдвяні пісні, вітали всіх щирими побажаннями. Діти поринули у атмосферу чарівного свята, народних традицій та обрядів та дізналися про народження Ісуса Христа. Святковий настрій вирував у закладі під час усього дійства.


До Різдва всі завжди починають готуватися заздалегідь: купують або виготовляють подарунки, готують пригощання, розучують пісні, ігри, вірші. Ось і вихованці ДНЗ №1 «Зірочка» почали готуватися до цього світлого свята. Найменшим дітям вихователь Сіряк В.В. з метою відродження традицій нашого народу розповіла чарівну казку про народження маленького Ісуса. А діти старшої групи разом з вихователем Берсеньовою І. Ю. виготовили різдвяних ангелів, якими прикрасили ялинку дитячого садка.

 


Сьогодні діти старшої групи здійснили подорож на північний полюс до Дідуся Мороза. Там вони зустрілися з казковими персонажами, грали, співали новорічні пісні та водили хороводи. В подарунок малюки отримали святковий настрій та солодкі подарунки.


28.12.2018. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося новорічне свято для дітей групи середнього віку. Вихованці підготували для гостей новорічні пісні, вірші та хороводи. Разом з казковими персонажами грали та вітали всіх з новорічними святами.


За участь в міському конкурсі-виставці агітаційних 3D листівок «Зроби крок до щасливого дитинства» колектив ДНЗ №1 «Зірочка» нагороджений грамотою Відділу освіти Мирноградської міської ради в номінації «Креативний дизайн».


Сьогодні в групі молодшого віку відбулася новорічна вистава «Пригоди маленької дівчинки». Діти виступили казковими героями та з головною героїнею подорожували новорічним лісом. Всі присутні отримали святковий настрій, казкові емоції та незабутні враження.


27.12.2018р. до найменших вихованців ДНЗ №1 «Зірочка» прийшла новорічна казка. До малят завітали казкові герої, які привітали всіх присутніх зі святом. Діти підготували вірші, пісні, таночки, водили хороводи та грали в веселі ігри, а також отримали гарний настрій і солодкі новорічні гостинці.


20.12.2018р. в ДНЗ №1 «Зірочка» спеціалісти «Інклюзивно-ресурсного центру» провели тренінг для педагогів на тему «Вікові особливості мовленнєвого розвитку дитини». Вихователі отримали практичні поради та рекомендації для роботи з мовленнєвого розвитку вихованців дошкільного віку.1


Доброю традицією в роботі педагогічного колективу ДНЗ №1 "Зірочка ” стало проведення для дітей святкових дійств з нагоди дня Святого Миколая. Це перше з низки новорічних свят, яке дарує дітям подарунки та відчуття передноворічної атмосфери. 

Ось і сьогодні діти радо зустрічали довгоочікуваного гостя Миколая, якому розповідали про свої добрі вчинки, гарну поведінку, читали вірші, співали про нього пісеньки. За що і отримали винагороду.


Зима - чарівна пора року, яка переносить в святкову атмосферу казки. Казка завітала і в наш дитячий садок. Вихованці ДНЗ №1 «Зірочка» разом з батьками створили виставку новорічних поробок та виробили рукавички для Дідуся Мороза. Всі постаралися на славу, кожна робота унікальна по-своєму, створена з фантазією та креативом. Дякуємо родинам вихованців за участь в новорічній виставці.


Колектив ДНЗ №1 «Зірочка» взяв участь в благодійній акції до Дня святого Миколая. З метою збереження , розвитку національних традицій та прищеплення вихованцям доброти, милосердя, розуміння допомагати тим, хто цього потребує, батьки та діти зібрали подарунки для вихованців дитячих закладів м. Мар’їнки. Діти старшої групи виступили в ролі Миколая та відправили подарунки для маленьких мешканців Мар’їнського району.

 


Протягом вересня педагогічний колектив спрямовував свою діяльність на питання безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу, а саме «Безпеки дорожнього руху». Вихователі всіх вікових груп проводили тематичні бесіди, заняття, екскурсії до пішохідних переходів, переглядали відеоролики з питань безпеки дорожнього руху.


З метою ознайомлення дітей з творчою діяльністю корифея українського театру 24.09.2018р. з вихованцями старшої групи ДНЗ № 1 «Зірочка» вихователем Зайдуліною Ю.Р. було проведено заняття на тему: «Історія життя відомого драматурга І.Карпенко- Карого»


22.09. 2018 педагогічний колектив ДНЗ№1 «Зірочка» взяли  участь у святкуванні «Мирноградської осені»! Наш садок представляв Кіровоградську область, яка славиться шепотом різнотрав’я сонячного степу,  яка є серцем України, яка є Батьківщиною видатного українського драматурга Івана Карпенко- Карого.


Театралізована діяльність є джерелом розвитку почуттів, глибоких переживань і відкриттів дитини, залучає її до духовних цінностей. Це - конкретний, зримий результат.    Керуючись цими поняттями, музичний керівник Кузнецова Н.Г. використовує театралізовані заняття з дітьми дошкільного віку, які розвивають емоційну сферу дитини, примушують її співчувати персонажам, співпереживати подіям.

З 10.09.2018 по14.09.2018 з метою поглиблення розуміння питань миру в ДНЗ№1 «Зірочка» відбулися заходи з нагоди Дня Миру. 

  Під гаслом «Право на мир - 70 – та річниця Загальної декларації прав людини» педагоги задіювали дітей  у різних видах діяльності: перегляд вистави лялькового театру «Кожна дитина заслуговує на мир», проведення тематичного заняття   на тему «Символ миру» та  колективної  роботи  з малювання «Ми за мир».

  Не залишились осторонь і батьки вихованців. Вони висловлювали свої думки з приводу  виховання підростаючого покоління щодо збереження миру на Землі та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги.


Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Це добре розуміють міський голова Брикалов О.Л. та депутатський корпус міста Мирнограда. Одним із свідчень цього стала подарунки малюкам до Міжнародного Дня захисту дітей.

Педагогічний колектив та вихованці ДНЗ висловлюють найтепліші слова подяки.


З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей педагогічний колектив ДНЗ№1 «Зірочка» взяв участь у відкритій виставці українських композицій, які розкривали традиції нашого народу. 

Педагоги представили українську народну казку «Колосок», тому що найголовнішою традицією українців було виховання працелюбності у дітей.


З метою залучення батьків до навчально-виховного процесу, активної співпраці у вихованні та навчанні дітей, підвищення уваги до потреб своєї дитини, формування педагогічної свідомості батьків; підвищення іміджу дитячого садка 31 травня 2018 року у дошкільному навчальному закладі № 1 «Зірочка» відбувся День відкритих дверей .

Батьки мали змогу ознайомитися з правилами прийому в дитячий заклад та його традиціями. Педагогічний колектив показав свою роботу та досягнення дітей за навчальний рік.


25.05.2018р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбулося випускне свято. Діти здійснили подорож до Квіткового міста, де зустрілися з Незнайком та його друзями. Під час свята кожен випускник показав свої уміння та навички, які вони здобули в дитячому садку. Ми побажаємо випускникам щасливої дороги у самостійне, доросле життя.


22.05.2018 відбулося заняття гуртка для батьків з декоративно - прикладного мистецтва на тему : «Чарівна стрічка».

Керівник гуртка Горбунова О.В. ознайомила гуртківців з історією виникнення мистецтва декорування виробів свого народу та інших народів світу шовковими стрічками; навчила практичній роботі з технології виготовлення декоративних прикрас із шовкових стрічок.


17 травня в дошкільному навчальному закладі № 1 «Зірочка» святкували Всесвітній день вишиванок.

У цей день було організовано та проведено цікаве дійство за участю дітей та дорослих нашого закладу. Працівники і дошкільнята одягнулись у вишиванки і станцювали святковий флешмоб . Тим самим продемонстрували, що і вихованці ,і педагоги налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.


З нагоди Міжнародного дня сім’ї 15.05.2018 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» пройшло родинне свято «Тато, мама, я – наша дружня сім’я».

В заході прийняли участь сімейні команди, які змагалися в танцювальних, спортивних та літературних конкурсах. Учасники отримали почесні грамоти, а також море позитивних емоцій та вражень.


14.05.2018 р. в ДНЗ №1 «Зірочка» відбувся круглий стіл з представниками батьківського комітету закладу, присвячений Дню сім’ї. Під час заходу присутні спілкувалися на теми: «сім’я», «родинні стосунки». 

Практичний психолог Н.М.Михайлова провела практичні вправи, які допоможуть матусям у вихованні дітей та збереженні гармонійних сімейних відносин.


Традиційно в другу неділю травня Україна святкує День матері, з цієї нагоди 14 травня вихованці нашого закладу дарували своїм матерям квіти, святкові листівки, робили подарунки власними руками, присвячували мамам пісні та вірші. Тим самим діти показали, яку важливу роль матусі відіграють у їх житті.


10.05.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка», в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності ,відбувся батл між батьками вихованців груп старшого та середнього віку, під час якого вони висловлювали свою думку та імпровізували щодо корисних і небезпечних предметів для дитини.


08.05.2018 в ДНЗ№1 «Зірочка» відбулося засідання постійно-діючого семінару для практичних психологів міста на тему: «Кольоротерапія як засіб корекційної роботи з дітьми дошкільного віку».

Практичний психолог Н.М. Михайлова нагадала присутнім про задачі та форми роботи з кольоротерапії та поділилася власним досвідом з цієї теми.